Kitap Önerisi: “İçimdeki Rehber: Öykülerle Psikoterapi”

Yorum bırakın

Aralık 10, 2013 tarafından miraysasioglu

küçük_kapak_içimdeki rehberPsikonet Yayınları’ndan yeni bir kendine yardım kitabı daha: “İçimdeki Rehber: Öykülerle Psikoterapi”. Psikiyatrist Dr. Sümer Öztanrıöver’in kaleme aldığı kitap kendi içinize yaptığınız yolculukta size rehberlik edecek.

Bu hafta itibariyle raflarda olacak kitabı tüm seçkin kitapçılar ve https://www.psikonet.com/magaza/urun.asp?urn_id=25 adresi üzerinden edinebilirsiniz.

Keyifli okumalar!
—-

Çok eski zamanlarda tanrılar, bilgelik hazinesini insanoğluna armağan etmeye karar vermişler. Bu hazineye kolayca sahip olmak değerini düşüreceğinden, onu saklayalım demişler. Biri demiş ki: “Onu en yüksek dağa koyalım”, diğeri: “Okyanusların en derinine”, bir diğeri de: “Uzak yıldızlara koyalım”…
Düşünmüşler taşınmışlar ve insanoğlunun bunlara zamanla kolayca ulaşacağına karar vermişler. Sonra içlerinden biri: “Gelin bu hazineyi insanın içine koyalım. Çünkü o, bilgeliği asla kendi içinde aramayacaktır”demiş.
Sevgiyi, anlayışı hoşgörüyü, kabullenmeyi hep başkalarının gözlerinde arıyor ve mutsuzluğa mahkum, ömrümüzü tüketiyoruz. Sanıyoruz ki olaylar, insanlar, sahip olduklarımız ya da olmadıklarımız mutsuzluğumuzun kaynağı.
Eğer kendi içimize bakarsak İçimizdeki Rehber’in önce kısık, sonra giderek yükselen sesini duyabiliriz. O bize, aranılanın arayan olduğunu söyleyecektir.

‘Küçük adamın aradığı başkasında,
büyük adamın aradığı kendinde bulunur.’
Konfüçyüs

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Ay ay

ve yeni yazılar e-postama da gelsin dersen tıkla!

Diğer 4.448 takipçiye katılın

%d blogcu bunu beğendi: